Projekt "Through the Colours of the Oppressed" toimus Hollandis, Ommenis 3.-12.07.2024.
Ehkki projekti ülesehitus oli küllaltki intensiivne, on mul ka 3 kuu möödudes kokkuvõtet kirjutades üpris palju meeles, kuna projekt liigutas mind sügavalt ja kindlasti ei unune paljud aspektid ja detailid, mida seal õppisin ja kogesin veel niipea (kui üldse kunagi). Koolitus oli oma sisult väga tihe ja mitmekülgne - saime uusi teadmisi nii läbi teoreetilise koolituse kui ka praktika (eelkõige praktika). Praktiline osa oli hästi läbi mõeldud, kuna saime kõike mida õppisime, ka ise läbi teha, misläbi jäi mul isiklikult kõik palju paremini meelde. Projektis osalemine (nii APV-l kui ka projekti põhikuupäevadel) andis head teadmised sellest, kuidas teater aitab erinevaid ühiskondlike probleeme käsitleda ja publikuga neil teemadel diskuteerida, samuti kuidas võimalike lahenduste ja paremate stsenaariumiteni/lõpptulemusteni jõuda. Õppisin ja sain teada, kuidas läbi teatri vaatajatele sõnumit edastada ning kuidas seda võimendada läbi erinevate situatsioonide, emotsioonide ja konfliktide läbimängimise. Samuti kuidas sõnumi (nt probleemi) tähtsust võimendada läbi erinevate teatrivormide. Kogu kogemus oli väga silmiavardav, sest see andis mulle nii vaatajana kui ka näitlejana paremad teadmised erinevatest ühiskondlikest/sotsiaalsetest/keskkonnaga seotud jt probleemidest, millele muidu ehk ei oskakski nii palju tähelepanu pöörata. Lisaks andis projekti läbimine head praktikad ja harjutused, mida ise tulevikus rakendada ning millest väikese osa me ka juba teise osalejaga (Annikaga) koos ühes teie poolt korraldatud laagris läbi viisime. Antud töötoa läbiviimine oli omakorda väga kasulik kogemus, millest õppisin palju.
0 Comments
4.-11. augustil toimus Belgia rannikuäärses linnas Oostende’is noortevahetus “EU-MOTIONS”, mille keskseks teemaks oli teatri-ja tantsukunst. Nädala jooksul võtsime osa tantsu ja kunsti töötubadest, külastasime Theater Aan Zee teatrifestivali raames toimunud etendusi ja esinesime festivali lõputseremoonial kunstilise tantsukavaga.
Noortevahetusel oli osalejaid peale Eesti veel Belgiast, Gröönimaalt, Gruusiast ja Guadeloupe’ist. Nädal sai alguse omavahelise tutvumise ja töötubades osalemisega. Töötoad keskendusid liikumisele ja kunstile ning nende lõimumisele. Kunsti töötubades koostasime koos oma grupiga stop-motion animatsiooni. Joonistasime vanade raamatute lehekülgedele kokku lepitud kujutised ning hiljem pildistasime need üles. Liikumise töötubades joonistasime koos grupiga paberi peale kujundeid, mis meid ennast sümboliseerisid. Hiljem pidime oma kujundi/joone järgi liikumise välja mõtlema. Paberile joonistatu ärkas seeläbi ellu. Kuna töötamist erinevates paarides ja gruppides oli palju, siis oli tore näha ja ka ise tunda, kuidas valmisid loomingulised ja inspireerivad etteasted. Nädala jooksul jõudsime kokku külastada kuute erinevat etendust. Etendused olid väga eriilmelised ning välja valitud, kas ilma sõnalise osata või siis subtiitritega. Erinevad olid ka etenduste toimumiskohad klassikalisest saalist kuni rannani. Rannaäärsel promenaadil toimunud tantsuetendusse kaasati ka publik. Paaril korral avanes meie grupil võimalus pärast etendust näitlejatega kohtuda ning küsimusi esitada. Peamine mõte, mis erinevaid etendusi vaadates kõlama jäi oli: “Ah, nii saab ka teatrit teha!” |
ProjektiblogiProjektikogemused alates 2021-st aastast. Archives
February 2025
Categories |