Youth organization Seiklejate Vennaskond organized an Easter weekend multiplier event in the middle of the Estonian forest. There were 21 participants with videographer, photographer or youth worker background. Together they learned from each other and got to know about project results. Besides theoretical information received, participants were doing practical exercises from IO2 to experience the possible ways of using it.
It was a sunny spring day that allowed us to organize some activities outdoors. Practical filmmaking task was related with Easter traditions. Therefore the viewers can see many eggs as main characters of movies. Participants left the event with new knowledge and professional contacts. They evaluated practical tasks rather easy as in great team work the scary filmmaking process becomes something fun to do.
As the result of the multiplier event four short films were created which are visible on Seiklejate Vennaskond YouTube channel.
Seminar & Partners Meeting in Estonia
In the end of July we hosted the seminar & partners meeting in Nelijärve. Our international crew had fruitful 3 days together dicussing Making Movies Matter project process.
Seminar in Nelijärve started on Friday, 22nd of July. All the participants arrived to Estonia the day before, in the evening, so activities started at 10 in the morning after having some delicious breakfast in the accommodation. We first started off with some icebreakers and games to get to know each other. Then, we had a short meeting where we had more formal introduction. After this, we had lunch and some free time. It was a beautiful hot summer day.
In the afternoon, two teachers of the Belgian team made us an animation workshop, were they divided us into teams, each team had to make a stop motion clip using natural elements. It was called "land art" After we finished the activity, it was dinner time. We finished the evening with a nice sauna and swimming in the lake.
The second day, started with a meeting. We watched the stop motion clips from the previous day & videos from training course in North Macedonia. Later on, we gathered with our country’s team and discussed all the progress every country has made on their own. After this, every team presented to the other teams their progress since the previous meeting and things to still be done. As this was the last night for some of the participants, we enjoyed the evening by the lake. Next day, all the staff group met early in the morning to discuss with more detail some important things; finishing the handbook and correcting details, implementing social media, making a Making Movie Matters logo and planning the following steps to take. This was a very productive and nutritious instance where we talked and brainstormed new ideas to make the project grow.
Koolitus Põhja-Makedoonias
20. – 28.Märts 2022 toimus Vinicas Põhja-Makedoonias koolitus nimega „Making Movies Matter“. Koolitus oli mõeldud noorsootöötajatele ja filmitegijatele. Lisaks meile kahele Eesti kutile osales veel 14 filmitegijat ja noorsootöötajat Põhja-Makedooniast, Belgiast ja Prantsusmaalt.
Koolitus on osa pikaajalisest projektist „Making Movies Matter - Competence Based Approach to Applying Filmmaking in Youth Work", mille eesmärk on toetada noorsootööd Euroopas läbi filmi kui metoodika kaudu, mida saavad kasutada nii noorsootöötajad kui ka filmitegijad kasutades erinevate meetodite komplekti filmitegemise valdkonnas mida saab rakendada noorte arengu toetamisel mitteformaalses õppekeskkonnas.
Antud koolitus oli iga riigi meeskonna ettevalmistus viimaks läbi filmiteemalised pilootharjutused oma riigi kohalike noortega. Koolituse jooksul valmis mustand käsiraamatule „Handbook with Tools and Resources for Filmmaking in Youth Work“, kus on kirjas harjutuste kirjeldused ja läbiviimise juhised. Muidugi tegime seitsme koolituspäevaga ise need enam kui 35 harjutust läbi. Harjutused olid erineva keerukuse astmega ja oli nii teoreetilisemaid kui ka praktilisi harjutusi alates filmi kavandamisest või karakteri loomisest kuni järeltöötluseni, lisaks näiteks ka videode tegemine sotsiaalmeediasse. Saime koolituse jooksul väga palju uusi teadmisi ja oskusi, mida tulevikus kindlasti noortega töötades ja filmitegemisel kasutada. Kuna tegemist oli mitteformaalset õppimist propageeriva koolitusega, olid ka meie enda tegevused ja loengud kõike muud kui igavad laua taga istumised. Mitmete harjutustega kaasnes liikumine ja paljud toimusid osaliselt õues. Eelviimasel päeval jaotati osalejad nelja gruppi ja iga grupp pidi tegema ka ise ühe lühifilmi.
Koolituse asukohaks oli eestlase jaoks üsna mägises piirkonnas olev maaliline väikelinn Vinica, mida saime vabal ajal avastada. Kohalikud sõitsid linnas ringi traktoritega, millest võib järeldada, et põhiliseks tegevuseks seal kandis on põllumajandus. Mitte kaugel meie hubasest spa-hotellist asusid mäe otsas kindluse varemed, kuhu läksime mitmel õhtul, et nautida vaadet varemetele, mägede nõlvadel kasvavatele varakevadistele õites kirsipuudele ja loojuvale päikesele. Ühel pärastlõunal toimus väljasõit kõrgemale mägedesse, kus nõlvad olid veel isegi lumised ja saime matkata ning looduse ilu nautida. Kohalikud inimesed olid ülisõbralikud ja külalislahked ja olid valmis meile ümbrust näitama ja kohalike vabaaja kohti tutvustama. Kahjuks oli meie koolituse kava väga tihe, et selle lühikese ajaga lihtsalt ei jõudnud.
Koolituse korraldajad on oma ala professionaalid ja koolitus oli väga informatiivne ja hästi organiseeritud. Nii läbiviijad kui kõik projektist osa võtnud inimesed olid imetoredad ja juba esimestest päevadest peale valitses soe ja avatud õhkkond, kus kõik tundsid end mugavalt ja julgesid oma mõtteid väljendada ning erinevatel teemadel kaasa rääkida. Loodetavasti kohtume paljudega neist juba suvel järgmisel samasse projekti kuuluval koolitusel Eestis, kuid enne seda tuleb meil läbi viia pilootharjutused kohalike noortega, et neid harjutusi veelgi täiendada ja et käsiraamat saaks viimase lihvi.
Koolituse jooksul sündinud filmid:
Partnerkohtumine Põhja-Makedoonias
22.-25. novembril toimus järjekordne füüsiline kokkusaamine, sedapuhku Põhja-Makedoonias. Kohtumisel tutvuti võõrustaja panusega kohalikku noorsootöö valdkonda. Kavadarci on eriline omavalitus kogu Makedoonias. Nimealt käiviti just seal pilootprojekt: munitsipaal noortekeskus. Makedoonias peavad kõik noortekeskused endale ise rahastusallikaid leidma. Ent ministeeriumis läks läbi kava, kus ühe noortekeskuse haldamisega seotud kulud kannab kohalik omavalitsus. Just meie võõrustaja on noortekeskuse haldaja ning nad olid lahkesti näitamas meil oma tööruume. Kohtumisel lõpetati ühiselt töö esimese intellektuaalse väljundi kallal, mis hõlmas endast kompetentse, mida peaksid nii noorsootöötajal kui filmitegijad oma töös teadma.
Partnerkohtumine Prantsusmaal
2021. aastal füüsiliste tegevustega alanud projekt “Making Movies Matter” peamiseks eesmärgiks on arendada video tegemise oskusi noorsootöötajate seas ning videote loomise meetodit osana noorsootöö praktikas. Selleks valmivad käsiraamatud, mis hõlmavad nii noorsootöö kui filmide/ videote tegijatele tähtsaid aspekte. Partnerid Põhja-Makedooniast, Prantsusmaalt, Belgiast ja Eestist töötavad oma riigi noorsootöö ja filmimaastiku spetsialistidega välja sobilikke materjale, mida saavad nii noorsootöötajad kui filmitegijad töös noortega kasutada. Kuna mõlemad valdkonnad on väga eriilmelised, siis on loodavad dokumendid heaks ühenduslüliks. Kuigi aasta algas veebikohtumistega ning tegevuste planeerimisega onlines, siis septembris said kõik partnerid füüsiliselt 13.-15.09 Prantsusmaal kokku. Saadi üksteisega rohkem tuttavaks ning pandi paika täpne rollijaotus, millega kõik partnerid järgnevatel kuudel tegelema hakkavad.