Projekt "My City My Sustainability" hakkab lõpule jõudma. Projekti alguses püstitatud eesmärgid on täidetud.
1) On loodud koostöö balti ja põhjama riikide vahel. Projekti jooksul arenes koostöö kolme riigi organisatsioonide vahel: Seiklejate Vennaskond (Eesti), Mano Europa (Leedu) ja Danish Youth Team (Taani).
2) Teadvustada jätkusuutliku eluviisi vajalikkust linnades ning harida noori sel teemal. Projekti jooksul loodud küsitlus aitas pea sajal inimesel mõtestada nii Tartu kitsaskohti kui välja tuua positiivseid aspekte linna ning enda jätkusuutlike harjumuste kohta.
3) Luua vahend, mis aitaks teha teadlikke jätkusuutlikke igapäevavalikuid. Rakendus City Compass aitab leida Tartu, Kaunase ja Aarhuse linnades jätkusuutlikke restorane, kohvikuid, baare, riide- ja kodutarbekaupade poode, turge, parke, ettevõtteid ja muid jätkusuutlikke tegevusi pakkuvaid asutusi.
Märtsis toimunud seminari järel panime paika äpi nime ning kontseptsiooni. Suvel formuleerisime viimased detailid ning alates augusti keskpaigast on rakendus "City Compass" kõigile Google Play poest kättesaadav.
"City Compass application has been developed as a result of the project "My city, my sustainability". With this mobile application and project, we aimed to establish the connection, share the best practices and create new material between Nordic and Baltic organisations working with youth and sustainability topic. Additionally, with this application we want to inform, involve and educate young people in the topic of sustainability in our daily lives by providing them resource and tool in regards of more conscious and sustainable way of living while consuming, relaxing, travelling and shopping."
Projekt on rahastatud Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt.
9.-12.03 toimus Kaunases, Leedus seminar, kuhu iga organisatsioon saatis kolm esindajat. Seminaril esitlesime tulemusi eelnevatel kuudel käimas olnud küsitluse tulemustest. Vastused olid huvitavad ning juba aprillis on võimalik neist lähemalt lugeda. Nüüd on meil võrdlusmaterjal kolme riigi osas ning lisaks hindamatu materjal, millega saame edasi töötada. Seminari jooksul oli meil mitmeid võrdlusmomente teiste riikidega ning tekkis ahvatlus teiste riikide häid näiteid ka kodumaal teostama hakata. Küsitluse täitnud inimeste heade näidete põhjal esitlesime ka kahte edukat Tartu jätkusuutlikuse valdkonna näidet, milleks on foodsharing Tartu toidukapid ning pakendivaba pood Ilma. Küsitlus tõi välja ka muid toredaid näited, mis kantakse ühiselt loodavale kaardile. Kaardirakendus hakkab kajastama Tartu, Kaunase ja Aarhuse jätkusuutlikke ettevõtteid, tegevusi, toidukohti, parke jne. Muidugi ei jäänud külastusest välja tutvumine võõrustaja linnaga, kuna Kaunas 2022 on Euroopa Kultuuripealinn, siis jätkub tegevusi linnas veel kogu aasta vältel.
Kick-off kohtumine
Septembri viimasel päeval toimus kick-off kohtumine.
Projekti eestvedaja on Leedu organisatsioon Asociacija Mano Europa, praeguseks on toimunud partneri vahetus ning uueks Taani poolseks partneriks on Danish Youth Team. Kolamandaks osapooleks on Eesti poolt Seiklejate Vennaskond. Projekt on rahastatud Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt.