Osalesime 20-28 august 2017 noortevahetusprojektis T.E.A.M. – Together Everyone Achieves More, mille raames veetsime unustamatu nädala Sloveenias Alpide keskel. Projektis osalesid noored seitsmest Euroopa riigist: Itaalia, Malta, Kreeka, Bulgaaria, Rumeenia, Sloveenia ja Eesti. Üheskoos osalesime põnevates töötubades, mille eesmärk oli meeskonnatöö arendamine. Projekti toimumispaigaks oli mägede vahel asuv pisikene küla Jezersko. Meie peatuspaigaks oli imeline külalistemaja, mis varustas meid ümbritsevate talude saadustega. Meil oli hea võimalus magada looduse keskel telkides. Käisime mitmel korral mägesid trotsimas ja koos matkamas või orienteerumas. Farmis oli ka palju erinevaid loomi. Igal hommikul alustas meie päeva värvikirev kukk, telgiuksest möödus rida hanepoegi ning ei puudunud ka kaissu pugevad kassipojad.
Korraldajad olid väga pühendunud ning oli tunda, et nad naudivad oma tööd. Kuigi veetsime mägedes kõigest nädala, suutsime teha lahkumise päris raskeks - mäed ja inimesed olid erakordsed. Väga põnev oli tundma õppida teiste rahvuste kultuurilisi iseärasusi. Tänu projektile arenes meie inglise keele oskus. Väga kasulikuks osutusid erinevad mängulised grupitööd, mille kaudu arendasime koostööoskust. Projektilt omandatud teadmisi saab rakendada ka igapäevases elus. Mõned meist olid esimest korda sellisel noortevahetusel. Kindlasti on see projekt, mida me kunagi ei unusta. Samuti ei jää me enam paljudes Euroopa riikides peavarjuta, sest sõbrad juba ootavad külla. Samade korraldajate projekte võib julgelt usaldada ning soovitame kõigil kindlasti nende järgmistele projektidele kandideerida. Projektist tegi kokkuvõtte Andres Käosaar
0 Comments
13.-27. August 2016 toimus imeilusas Austria väikelinnas Klafferis noortevahetus teemal ““Points of YOUTh–under construction”. Noortevahetus tõi kokku teemast huvitunud noori kuuest eri riigist- Eestist, Itaaliast, Leedust, Makedooniast, Bulgaariast ning Hispaaniast. Kokku tervelt 57 toredat ja huvitavat noort.
Loodus Klafferis oli lihtsalt hämmastavalt ilus, tihti leidsid ennast vaatamas lihtsalt seda imeilusat mäestiku ning kõigele lisaks seda suure ilusa järve kaldalt, Eesti grupile oli loodus vägagi meeltmööda ja silmailu pakkuv- arvestades Eesti maastikku. Lihtsalt vägev, ilusamat kohta noortevahetuseks annab otsida! Tegevusi ja mänge oli palju. Iga uus päev algas energizeriga, kus tehti erinevaid huvitavaid mänge, et und silmast kiiremini ära saada. Mitu päeva järjest toimusid erinevad teemagrupid- Gender Roles & Stereotypes, Balanced Lifesyle, Human Rights & Ethics. Kõikides nendes teemagruppides sai teada palju uut ja huvitavat, samuti sai ise kaasa rääkida ning oma seisukohti teistele tutvustada ja tihtipeale ka midagi praktilist teha. Õhtuti toimus samuti palju- kas filmiõhtu, lõkkeõhtu (kus sai ise endale saia küpsetada) või lihtsalt mängud mis üksteist rohkem liidaks. Samuti oli vaba aega piisavalt, kus igaüks sai ise endale tegevuse leida- kes päevitas, kes ujus, kes käis loodust avastamas, kes hoopiski magas. Tervelt üks päev oli pühendatud Linzi minekuks, hommikul bussi peale ja Linzi jõudes läks igaüks enda valitud kohta- TV maja, raadiomaja või hoopiski ajalehetoimetus. Kõikides kohtades räägiti kuidas miski töötab ja kuidas kogu tegevus nende majas toimub, enne kui see alles jõuab vaataja/kuulaja/lugejani. Peale seda oli Linzis vaba aeg ning saime linnaga tutvuda, ilus ja väike linn. Samuti olid noored jaotatud gruppideks, kus valmistati ette esitlusõhtut, mis toimus päev enne noortevahetusest lahkumist ning kus käisid külalised ka väljaspoolt noortevahetust. Tehti erinevad grupid- esitlusõhtuks tehti nii ajaleht, film noortevahetusest toimunust ning samuti sai vaadata ka teatrietendust. Esitlusõhtu oli ilus ja armas ning hästi korraldatud. Viimasel päeval enne kojuminekut oli terve päev põhimõtteliselt vaba, sai pakkida, sai veel viimaseid hetki nautida selles hingematvalt ilusas looduses ning sai ka kanuuga järvel sõita J Õhtul oli noortepasside jagamine ning samuti saadi teada oma “salasõber”, kes noortevahetuse alguses valiti. Ning peale seda toimus viimane tantsimine ning pidutsemine. Kokkuvõtteks usun, et kõikidele osalejatele jäi sellest superlahedast noortevahetusest ainult positiivsed mälestused ning korraldajad olid samuti superägedad! Väga vinged ja toredad kaks nädalat oli. Projektist tegi kokkuvõtte Kerttu Maria Peensoo. 20.-27. augustil 2015. aastal toimus Slovakkia väikelinnas Zvolenis koolitus "Discover the world of business", kus lisaks viiele eestlasele osalesid veel noored Poolast, Horvaatiast, Leedust ja Slovakkiast. Kokku võttis projektist osa 25 inimest, kes kogunesid kokku, et üheskoos avastada ettevõtluse põhitõdesid ning jagada infot äritegevusest nende koduriikides. Programm koosnes erinevatest loengutest, grupitöödest ja praktilistest ülesannetest.
Koolitus sisaldas loenguid eraettevõtlusest, täpsemalt kuidas seda alustada ja jagati nippe selle edukamaks ja lihtsamaks töötamiseks. Samuti analüüsiti linnakesele vajaminevaid muudatusi, küsitledes selleks kohalikke inimesi. Tänu mitmetele rühmatöödele ja nende esitlemisele paranesid ka osalejate suhtlemis- ja esinemisoskused. Koolituse eesmärgiks oli peale ettevõtluse tundmaõppimisele ka mitmete erinevate kultuuridega tutvumine. Selleks, et seda tõhusamalt läbi viia, toimus meil kultuuriõhtu, kus iga riigi osalejad said teistele tutvustada oma kultuuri, rahvustoite ja –jooke ning samuti ka huvitavamaid vaatamisväärsusi. Peale selle toimus viimasel õhtul Slovakkiat tutvustav õhtu, kus näiteks peale rahvusliku toidu mekkimise sai õhtu lõpuks ära proovitud ka nimetatud riigi rahvuslik tants. Koolitusel osales palju haritud ja aktiivseid noori ning selle käigus oli hea võimalus luua vajalikke sidemeid ning kontakte ka tulevikuks. Teistega koos töötamine ühiste eesmärkide nimel süstis meisse palju motivatsiooni ning andis inspiratsiooni luua tulevikus ka oma ettevõte. Projektist koostasid kokkuvõtte Elo Johanna Kuklane ja Christopher Roosla 11.08-18.08 toimus Criticize-Suggest-Act youth exchange. Eestist võttis osa 5 inimest- Kristin Tobber, Maris Praats, Gerli Krjukov, Meeri Jürgenson ja Sonja Malinen. Põhitegevus toimus Izolas ja Ljubljanas. Kuid gruppidena saime külstada ka Celjet ja Novo goritsat. Lisaks külastasime ka Goritsat, mis asub Itaalias.
No excuse noored on tegusad ja teavad mida räägivad ning seda kõike oma kogemuste põhjal. Tegevust jätkus hiliste öötundideni. Kõik saime palju uusi tutvusi ja kasulikke teadmisi tulevikuks. Ljubljanas toimunud kohalik üritus oli teistest tegevustest kõige liikuvam, pidime orienteeruma ~10km. Kultuuriõhtud andsid meile võimaluse maitsta erinevate riikide sööke ja jooke. S.W.O.T analüüs õpetas meile kõigile probleemide lahendamist. Projektist tegi kokkuvõtte Maris Praats. |
Möödunud projektidSiit leiate osalejate poolt tehtud projektikokkuvõtted meie partnerlusega välisprojektidest :) Arhiiv
February 2021
Otsi projekti märksõna järgi
All
|