10. - 16. veebruar osalesime viiekesi liikumiseteemalises noortevahetuses väikeses Horvaatia külas nimega Veliki Žitnik. Kokku tulid noored neljast erinevast riigist: Eestist, Horvaatiast, Itaaliast ja Portugalist, vanuses 16-30.
Programm oli väga hästi üles ehitatud- ajakava oli paigas ning kõik oli hästi organiseeritud. Tegevused olid loovad, mõtlemapanevad ning viibisime ka palju õues. Pidasime sporditeemalist arutluskohvikut, tegime erinevaid team-building ülesandeid, mängisime metsas peitust, käisime matkamas, saime aega endale, tantsisime, võimlesime, harjutasime slackline’il kõndimist, mängisime rollimänge ja joonistasime. Mängud ja trennid olid seotud Bothmer-võimlemisega, mille eesmärk on arendada isiklikku ruumi ja ettekujutust. Õppisime, et joosta on kergem, kui kujutad endale ette, et oled näiteks mõni kiire ja graatsiline loom või, et keegi tõmbab sind peast või põlvedest ülespoole. Kuna seal eriti levi ei olnud, otsustasid mõned teha telefonist detoxi ning seetõttu mängisime hästi palju kaarte ning käisime jalutamas. Ühel päeval saime väikese pundiga isegi talisuplemas käidud. Loomulikult tutvusime ka projektis olevate riikide kultuuri, tantsudega ja toiduga. Enda poolt pakkusime musta leiba, vorsti, Kalevi komme ja Piraadi krõpse. Tantsuõhtul õpetasime teistele Oige ja vasemba tantsu, mis osutus päris raskeks ning Kaera-Jaani, mis osutus väga menukaks ning mida lauldi veel hiljemgi. Projekt lõppes Gospicis projekti kokkuvõtva üritusega (,kus tantsisime veel ja proovisime üksteise keeleväänajaid) ning väikese pitsa ja pannkoogi õhtuga. Aitäh Seiklejate Vennaskonnale, kes meile sellise võimaluse andis ning Outward Bound Croatia’le, kes meid võõrustas. Oli väga tore ja seiklusterohke!
0 Comments
17.–26. jaanuaril toimus Inglismaal imelisest Deani metsast ümbritsetud ASHA keskuses life- coaching’u teemaline koolitus pealkirjaga “Youth, Arise!”. Kohale oli sõitnud 34 osalejat seitsmest riigist, igaühel erinev elukogemus ja erisugused anded, mida teistega jagada. 10- päevase koolituse vältel õppisime looma sügavamat kontakti iseenda, looduse ja teistega, päriselt kuulama, küsima edasiviivaid ja tähenduslikke küsimusi, olema avatud ja kohal, kohanema muutuste ja ootamatustega. Koolitus koosnes kahest osast, mille esimene osa oli rohkem sisekaemuslik ning teine praktilisem ja väljapoole suunatud. Neid eraldas üks vaba päev, mille jooksul oli võimalik esimeses osas kogetut setitada ja analüüsida, et värskemalt teisele osale vastu minna.
Sisekaemus oli oluline, sest coach saab coach’itavat aidata ainult nii sügavuti, kui sügavale ta on valmis iseendaga minema. Meilt küsiti ja küsisime iseendalt küsimusi, nagu
Heldimusega meenutan mitmeid jalutuskäike metsas, mil sain tunda end osana millestki suuremast, süüvida oluliste küsimuste üle mõtiskledes iseenda sügavustesse ja avastada endas tahke, millele ei olnud varem tähelepanu pööranud. Suurt väärtust kogu kogemusele lisasid ka teiste osalejate ning keskuse vabatahtlike läbi viidud töötoad ja sessioonid, sh hommikune jooga, ekstaatilise tantsu õhtu, lugude jutustamise õhtu, filosoofiaõhtu. Panustasin ka ise laulude töötoaga, kusjuures osa lauludest olin õppinud varasemates ASHA keskuses toimunud projektides - tundus paslik just neid teistega jagada. Kogu koolitus oli kokkuvõtvalt transformatiivne ning sealt õpitu vajab settimist ja n-ö tavaellu sätitamist veel nädalaid hiljemgi. |
ProjektiblogiProjektikogemused alates 2021-st aastast. Archives
July 2024
Categories |