16.-24. märtsil toimus Penagoses (Hispaanias) koolitus teemal „Mental Health Key" (tõlge: Vaimse tervise peamised ressursid). Projekti eesmärgiks oli suurendada osalejate teadmisi vaimse tervise algtõdedest ning pakkuda neile tööriistu, mida rakendada enda vaimse ja füüsilise tervise arendamisel.
Bioloogi taustaga koolitaja Daniela tutvustas meile ajus ning kehas aset leidvaid protsesse, sealhulgas näiteks seda, kuidas esmalt jõuab informatsioon kehasse, kust omakorda liigub see ajusse. Seejärel analüüsib seda meie mõistus, mis genereerib omakorda vastava reaktsiooni või kannab tunde tõlgenduse kehasse laiali. Lisaks rääkisime hormoonidest, meeltest ning paljust muust, mis seostus vaimse ja füüsilise tervisega. Lisaks teoreetilisele poolele baseerus suur osa õppeprotsessist kogemuslikul õppel. Erinevad kehalised praktikad ja tehnikad olid mitmekesised ja põnevad. Kõige enam meeldisid meile näiteks:
Tehnikaid ja praktikaid oli veel palju. Mitmed neist olid seotud näiteks usalduse ja kontakti loomisega. Samuti oli meil üks päev, mis oli pühendatud väljasõidule. Esmalt külastasime imeilusat randa, kus paljud ookeanis ka ujumas käisid. Ülejäänud päeva veetsime Santanderis, avastades sealset linnatuumi ning selle koha ajalugu. Lisaks kõigele mida õppisime tutvusime projektis ka väga toredate inimestega, keda ei unusta kunagi. Aitäh Seiklejate Vennaskond ja Permacultura Cantabria selle imelise võimaluse eest! Maris ja Karin
0 Comments
Projekt “Digital Emotions” toimus 20.03. - 28.03.23, Ungaris külas Pákozd. Lisaks eestlastele osalesid ka inimesed Bulgaariast, Poolast, Hispaaniast, Ungarist, Itaaliast, Küproselt ja Kreekalt. Vabatahtlikena olid seal osalejad Saksamaalt, Portugalist, Norrast, Bulgaariast, Hispaaniast ja Prantsusmaalt.
Projekti eesmärk oli jagada õpetajatele ja noortega töötavatele osalejatele tööriistu, kuidas aidata noortel tulla toime koroonaaegse isolatsiooni tagajärgedega vaimsele tervisele, keskendudes just liigsest elektroonikaseadmete kasutamisest tingitud mõjust. Õppisime:
Lisaks said iga riigi osalejad võimaluse tutvustada oma kultuuri. Meie kultuuriõhtul jagasime üldinfot Eestist, mängisime osalejatega Bamboozlet, näitasime videosid tantsu- ja laulupeost ning õpetasime kahte tantsu - “Kaerajaan” ja “Kaks sammu sissepoole”. Ungari kultuuriõhtul kuulasime kohaliku ansambli esituses Ungari rahvalaule ning saime võimaluse ka nende järgi tantsida ja ise pille proovida. Muidugi ei puudunud ka kohalik toit. Osalejate ühtsustamiseks käisime kanuusõidul, matkamas, kus tegime meeskondliku meditatsiooni ning viisime läbi flashmobi kõrvallinnas Székesfehérvár. Projekti lõpuks koostasime interaktiivse kalendri vaimse tervise edendamiseks. Eesmärgiks oli koostada produkt, mida saaksid kasutada nii organisatsioonid, osalejad kui ka kõik teised huvilised. Meie grupi poolt loodud produkt sai väga head tagasisidet. Korraldaja Facebooki konto. Laura 23.-29.03 toimus Hispaanias Burgoses uute pikaajaliste partnerluste sõlmimisele pühendatud kohtumine pealkirjaga “Weaving Nets”, mida korraldas kohalik organisatsioon Brújula Intercultural. Kohal oli osalejaid nii kaugemalt kui lähemalt, näiteks Bulgaariast, Ungarist, Rumeeniast, Türgist, Põhja-Makedooniast, Lätist, Kreekast ja Serbiast.
Päikselise, kuid tuulise nädala veetsime täiesti teistest eraldatud imepisikeses mahajäetud külas, mis oli renoveeritud õdusaks turismikompleksiks. Igal osalejal avanes võimalus tutvustada enda esindatavat organisatsiooni ning jagada oma väärtusi ja midagi, mis teeb neid eriliseks. Koos veedetud aja jooksul muutusime väga lähedaseks, sest üritust läbi viiv organisatsioon suutis küllaltki lühikese ajavahemiku täita väga hästi ette planeeritud ja teostatud tegevustega. Üks meeldejäävamaid oli kindlasti “Fish Market”, kus kõik said kalakujulise paberi, mille pidi uute põnevate projektiideedega täitma ning siis ülejäänutele “maha müüma”. Sellele järgnesid põnevad arutelud ning ühiselt mõtete arendamine. Teemaks tulid näiteks erinevaid organisatsioone ühendava Twich-platvormi loomine, noortevahetuste keskkonna jalajälje vähendamisele suunatud doksari ning projektidesse minejatele lennureisidele alternatiivide pakkumise põimimine juba projekti enda kavasse. Muidugi ei puudunud ka kultuuriõhtu, kus rahvusvaheline isehakanud žürii tituleeris Mesikäpa batoonikese Eesti parimaks kommiks! Seiklejate Vennaskonda esindas Emilia Thea. |
ProjektiblogiProjektikogemused alates 2021-st aastast. Archives
July 2024
Categories |