11. – 20. juunil toimus koolitus “Newspaper Theatre” päikselises Machico linnas Madeiral Portugalis. Ajaleheteater kaasab osalejaid interaktiivselt dialoogi kaudu, et uurida ja leida lahendusi probleemidele, mis kajastuvad erinevatel meediaplatvormidel. Projekti olid kaasatud osalejad Eestist, Portugalist, Hispaaniast, Tšehhist, Sloveeniast, Bulgaariast, Rumeeniast, Türgist, Küproselt ja Itaaliast. Läbi teatri pöörati tähelepanu suhtumise, käitumise ja mõtlemismustrite mõjule nii isiklikus kui ka ümbritsevate inimeste elus. Nädala jooksul arendati kriitilist vastutustundlikku meediatarbimist, kriitilist mõtlemist, arutati erinevate meedias kajastust leidnud probleemide üle. Koolitus oli väga inspireeriv, osalejad said võimaluse mitmete harjutuste kaudu oma loovust, näitlemis - ja improviseerimisoskust praktiseerida. Koolitus oli vahel küllaltki pinget pakkuv, nimelt pandi proovile meeskonnatöö ning ideede genereerimise, ning samal ajal teistega arvestamise oskus. Usun, et kõik osalejad võtsid kaasa palju ilusaid ja armsaid mälestusi, said uusi sõpru ning said läbi ajaleheteatri praktiseerimise kogemuse võrra rikkamaks.
0 Comments
Projekti “Youth Steps Against Power Abuse” raames läbisime ühe meetodi, kuidas avada iseennast, rääkida oma raskematest minevikusündmustest ja kuidas suhtuda emotsioonidesse, mis sellega kaasas käivad. Koolitus toimus väikese Ramalese linna lähedal Cantabria piirkonnas Põhja-Hispaanias, kus loodus oli roheline ja lopsakas, kuid sääsed ei kimbutanud.
Kuigi olime oodanud metodoloogilisemat lähenemist, kuidas teisi inimesi mõista ja avada, siis avastasime end hoopis ringist, kus meie endi elusündmusi püütakse avada. Mõned projketis osalejad jäid pigem kriitiliseks, teised aga tegid olulisi ennastületavaid samme. Omakeskis leidsime, et puudu jäi viimastest sammudest, mis peaks õpetama toime tulema pärast seda, kui oleme mõnda endaga kaasaskäivat elusündmust teadvustanud ning paraku ei olnud ajakavas ka kohta, et mõni osaleja saaks jagada kõigile enda erialaseid või kogemusel põhinevaid teadmisi. Meie seas oli nii sotsiaaltöötajaid, psühholooge, psühhiaatreid kui noorsootöötajaid, kel oleks nii mõndagi jagada. Siiski, omavaheline suhtlus oli väga tihe ja tegelikult ei jäänud info vahetamata. Näis, et nood isiklikud teemad, mida me avasime, muutsid grupi väga ühtseks, mida võib pidada suureks väärtuseks ja õnnestumiseks Erasmus+ projekti juures. Vabal ajal tutvusime väikese Ramalese linnaga ning avastasime ümberkaudseid loodusmaastikke, ujusime jões ja meres ning vallutasime paar lähemat mäge. Ühise ekskursiooni käigus külastasime väikesi silmapaistvaid linnasid. Kaesime ka maailmakuulsa Altamira koopasuud. Tõsi küll, koopasuud sai piiluda vaid kaugelt ning see väike okstevaheline avaus ei paistnud eriline. Küll aga oli vastav muuseum ja identne iidsete koopamaalingutega tehiskoobas muljetavaldav. Kõige enam jäi projekti puhul särama seltskond, kellega koolituse läbisime. Leidsime lähedasi sõpru nii eestlaste grupist kui ka Poolast, Portugalist ja Hispaaniast. Selles projektis leidsid kaks Eesti osalejat teineteist. <3 Keily |
ProjektiblogiProjektikogemused alates 2021-st aastast. Archives
July 2024
Categories |