In the end of May training course about mental health took place in south of Estonia in Setomaa.
In the training participants learned to value and support the physical, mental and emotional health of themselves and those around them by applying emotional-cognitive skills, appropriate communication methods and methods to support understanding and maintaining motivation of emotions. Project aimed of recognizing behaviours and important risk factors, indicating some mental health problems, using the basic steps of the mental health first aid action plan to first support the person in case of mental health problems. Days were full of learning and busy gaining new practical skills. Weather in Estonia was benevolent this time, offering us hot, unordinary weather. Spring with fresh and blooming nature helped along the positive effect on mental health. Not to mention the evening activities where participants contibuted to the activities leading themselves. Due the small group participants bonded very well. There was no shame to talk about difficult topics and sharing individual's own experience, even if sometimes it might have hurt. Program was combined well, there was balance in theoretical and practical parts. Space for individual and group thoughts. And which is most important, everyone left with head full of ideas and methods to keep their mental health balanced for themselves and people who surround them! As a result of the training, the participants had the competence to apply basic self-help techniques to support his or her mental health and to provide initial support and information to those in need with mental health concerns.
0 Comments
Eco Sapiens – osa 1. Poolas
14. – 22. Mai toimus Poolas Poroninis Eco Sapiens projekti esimene osa, kuhu tulid meeskonnad üle Euroopa. Projekti eesmärk ulatus kaugemale pelgalt teadmiste omandamisest. Peamine eesmärk oli innustada noori aktiivselt osalema jätkusuutliku tuleviku loomisel. Erinevate töötubade ja praktiliste tegevuste kaudu said osalejad väärtuslikke oskusi ja kogemusi, mis aitavad neil edukalt ellu viia jätkusuutlikke ja rohelisi projekte oma kogukondades. Läbi erinevate töötubade ja tegevuste valmistati osalisi ette, et korraldada juulis Hollandis jätkusuutlikuse teemal festival-konverents, kuhu on oodatud kõik inimesed, kes soovivad antud teemal reaalseid muudatusi ning otsuseid teha. Projekti käigus käsitletud teemad on projekti teiseks, Hollandi projekti, pooleks just kui talad, mis aitavad noortel korraldada uhke ürituse. Projekti juhiks on Yasir Syed, kellel on pikaajaline kogemus loov- ja ürituskorralduses. Tema loominguline lähenemine andis osalejatele oskused ja teadmised, mis on vajalikud jätkusuutlike ja roheliste projektide elluviimiseks. Lisaks aitas projekti eest vedada ka Peter Akkerman, kes on endine Hollandi valitsuse nõustaja keskkonna- ja roheteemadel ning juhib hetkel mitut organisatsiooni, mis tegelevad keskkonnaprojektide ja probleemide lahendamisega. Kuid projekt ei olnud ainult raske õppimine, vaid pakkus ka põnevat reisi Lõuna- Poola kultuuri ja kohaliku toidu avastamiseks. Osalejad külastasid Tatra mägesid ning said ka ühel õhtul nautida kohaliku kuumaveeallika spaa meeldejäävat õhtut, millele järgnes õhtu, kus noored erinevatest riikidest tutvustasid oma suurimaid traditsioone. Õhtud olid üldiselt täis meelelahutust ja koosviibimisi. Kes mängisid lauamänge, kes võrkpalli. Oli ka neid, kes otsustasid, et soovivad minna uurima kohalike mägesid ja külasid, kus viibisid lambad, lehmad ning ka mõningad hobused. Projekti esimese osa lõpus oli tunda, et kõik osalejad olid saanud tohutul hulgal inspiratsiooni ning ei jõudnud ära oodata juba projekti teise poole algust. Me lahkusime Poroninist täis uusi ideid, teadmisi ja kogemusi, mis aitavad meil luua paremat ja jätkusuutlikumat tulevikku. Uued mõtted, väljavaated ning arusaamad on alati omased projektidele, kuid erinevalt tavalise projekti lõpust, kus osalejad poetavad pisara või kaks, ei nukrutsenud keegi, vaid mindi lahku teadmisega, et vaid ühe kuu pärast näeme me kõik üksteist taaskord. Idrija welcomed international students
A group of 35 students from Estonia, Italy, Spain, Bulgaria, Czechia and Slovenia participated in a youth exchange called “It’s on you” funded by a grant from the EU. Youth exchanges allow groups of young people from different countries to meet and work together on shared projects. The busy programme took place in Mladinski Center Idrija from the 6t until the 17th of May. The main goal of the exchange was to learn how to live in a community, improve creativity, support cultural diversity and raise awareness about social prejudices. The students were involved in a wide range of indoor and outdoor activities every day. The most challenging pursuit for the students was a stay in the cottage in the pristine forests of Idrija. They had to establish a new society and its rules without the aid of the organizers. The experience was even harder because they couldn’t use their mobile phones. On top of that, they did not have access to hot water and, most importantly, electricity. They put up with the conditions well. After a short recapitulation, the participants concluded that they were better off without their phones. Their absence made them communicate with each other more and helped them connect with themselves through ventures like playing the guitar, singing and playing board games. Another part of the programme included the so-called national evenings. Every national team had to prepare and present a dish from their cuisine to the other participants and organize the evening's activities with the aim of introducing their culture. They ate things like Bramboráky from Czechia, pasta Carbonara from Italy and Tortilla from Spain. They danced polka with the Czechs and horo with the Bulgarians. All participants tried to pronounce Estonian words and had a lesson on Italian gestures. Everybody connected with the locals through an interesting task. The students received an apple and had to trade it for something of higher value. One of the teams managed to get speakers, a piece of mercury from the mine and some medicine. The people from Idrija were welcoming and open-minded. We would like to thank them for their contribution. Overall, it was a great experience for the youngsters, and the organizers are already looking forward to next year’s edition. At last, the youth exchange could not be carried out without the help of the Erasmus+ programme and the organizers, namely Miha Koblar, Jerca Korče, Sara Kogej, Marko Jerina, Karmen Strel, Sonia Monreal and the fantastic chef and MasterChef Patricija. 22-29. aprill oli Rumeenias projekt teemal ''Kuidas muuta oma väikelinn atraktiivsemaks'' nii kohalike kui turistide jaoks. Iga päev tegime sellel teemal erinevaid grupitöid, mängisime mänge ja õhtuti tutvustas iga riik oma kultuuri. Sai tutvuda kohaliku väikelinnaga, Transilvaania imeliste mägede ja loodusega ning külastasime ka Dracula sünnikodu.
Noortevahetus andis juurde palju uusi ideid ja mõtteid: kuidas oma kogukonda arendada, millised probleemid teiste riikide väikelinnades eksisteerivad, kuidas neid probleeme lahendada. Ja päriselt ka tahtejõudu selle tegemiseks. Samuti sõpru teistest riikidest, ilusaid mälestusi ning soovi kindlasti Rumeeniasse tagasi minna :) Erdélyi Ifjúsági Egyesület (@ata.eie) • Instagram photos and videos Aprilli keskpaigas toimus “Photography storytelling” koolitus Lõuna-Rootsis, Orreforsi külas, mis oli kaunis nagu muinasjutt. Meid võõrustas Rootsi organisatsioon "Goodness of People". Meiega osalesid projektis tiimid Taanist, Leedust ja Rootsist. Seltskond oli tõeliselt rahvusvaheline, pakkudes võimalust avastada veelgi rohkem erinevaid kultuure.
Esimene päev oli täis tegevust ja produktiivset õppimist. Õppisime kasutama tehisintelekti eelproduktsiooni etapis. Kujutle, et sul on fotograafias idee, kuid see jääb paberil kohmakaks. Just siin tulebki appi OpenAI, kuhu saab sisestada oma visiooni, ning see genereerib selle pildina, aidates lahendada küsimusi valguse, värvi ja pooside osas. Koolitajaks oli Leedu pulmafotograaf Genamidis, kes juhendas meid mitmetes fotograafia töötubades ning andis väärtuslikku tagasisidet. Üks tema mõte, mis kõlama jäi, oli see, et igas heas loos peab olema konflikt. Konflikti saab esile tuua erinevate värvi- ja kompositsiooni valikute kaudu või hoopis kaadris toimuvate tegevuste abil, mis annab võimaluse jutustada lugu läbi foto. Vabadus loomingus võib mõnikord kaasa tuua kaose, seega piiritletud mõtlemine võib anda parema tulemuse. Ühe töötoa teemaks oli kindel raam ehk pidime kasutama aknaraami ning looma oma fotolugu. Rõhutati, et lugu on palju tähtsam kui tehniline pool. Kuigi tehnilised oskused on olulised, on veelgi olulisem leida foto tagant lugu, mis haarab vaataja tähelepanu. Näiteks ka klišeede vältimiseks on oluline pöörata rohkem tähelepanu ettevalmistusele. Kiirustades ja valides kerge tee ei pruugi tulemus olla meeldejääv ning tähelepanu haarav. Samuti külastasime Nybro elektrijaama, kus meile tutvustati energia tootmisprotsesse ja võimalusi. Selle käigus saime huvitava ülesande - pildistada energiat, mis oli omamoodi väljakutse, kuid innustas meid loovusele. Eelviimasel päeval külastasime rahvusparki, kus saime imetleda erinevaid kohalikke loomi ning nautida looduse ilu. See projekt pakkus rohkelt inspiratsiooni tulevastele töödele ja samuti palju uusi tutvusi. See oli tõeliselt meeldejääv kogemus, mis avas uksed fotokunsti imelisse maailma. Lisaks tegi Pääsküla Noortekeskus töötoa reklaamiva postituse: https://www.instagram.com/p/C6Lj3QgN9sX/?igsh=MWFveDNncGNicHhpMA== |
ProjektiblogiProjektikogemused alates 2021-st aastast. Archives
February 2025
Categories |